Pernille C. Lotus

CEO

mail: pernille@smacagency.com
telefon: +45 2728 4248

Kia Ellegaard Saouma

Influencer Marketing Strategist

mail: kia@smacagency.com
telefon: +45 2730 2628

Patricia Christensen

Creative Assistant

mail: patricia@smacagency.com
telefon: +45 6016 7578

Mathilde Helslev

Student Assistant

mail: student@smacagency.com

Eva Fielitz Østergaard

CFO & Head of HR

mail: eva@smacagency.com
telefon: +45 2170 7299

Lotte Hauge

Influencer Marketing Strategist

mail: lotte@smacagency.com
telefon: +45 2728 1102

Sofie Ulrikke Stage Jensen

Project Manager Assistant

mail: sofie@smacagency.com
telefon: +45 4233 8051

Emma Sofia Madsen

Student Assistant

mail: student@smacagency.com

Camilla Allerup

Senior Project Manager

mail: camilla@smacagency.com
telefon: +45 2024 9686

Isabella Jensen

Campaign Manager

mail: isabella@smacagency.com
telefon: +45 6063 7973

Helene Bernstoff Lillelund

På barsel

mail: student@smacagency.com

OM OS

SMAC Agency er stiftet af Pernille Caroline Lotus i 2015.

SMAC agency er Danmarks største influencer agency.
Vi repræsenterer nøje udvalgte influencers i Skandinavien, på tværs af flere forskellige kategorier. Hvis du søger det stærkeste bureau indenfor influencer marketing, så er vi de rette til at hjælpe dig.

SMAC Influencers er stærke, og nogle er endda førende i Danmark. Vores influencers er aktive på diverse SoMe kanaler; Instagram, Blog, SnapChat, YouTube og Facebook. Med SMAC Influencers kan du og dit brand nå ud til mere end 5.000.000 dedikerede følgere og læsere. Vi glæder os til at vise dig vejen til succesfuld branding og målbare resultater – gennem influencer marketing.